new-white-logo-small.jpg

2017 - 2018 Winter Results

Home
School Information
Schedule/Directions
Outdoor Record
Indoor Records
Marshall T&F News Update
Standards & Event Info.
2017 - 2018 Winter Results
2018 SPRING
Champions
Spotlight Corner
Related Links
Past Seasons/News Archives

state-sum.jpg

reg-sum.jpg

Winter T&F


District Auto Qualifiers

Women   55m Dash

===================================================================================================

  1      7.74 F  5ADI Dirkse, Michelle G        18      1/26/2018  Lee vs Marshall & Stuart & Wakefield

  2      7.84 F  5ADI Hamilton, Khristen A      19      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

  2      7.84 F  5ADI Jones-Suggs, Makayla R    21     12/23/2017  PR Holiday Invitational

Women   300m Dash

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1     43.39 F  5ADI Jones-Suggs, Makayla R    21     12/23/2017  PR Holiday Invitational

  2     44.71 F  5ADI Bir, Grace E              20     12/27/2017  FIT Invitational

  3     44.98 F  5ADI Lee, Anabelle R           19     12/23/2017  PR Holiday Invitational

  4     45.06 F  5ADI Dirkse, Michelle G        18      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

  5     47.20 F  5ADI Hamilton, Khristen A      19     12/27/2017  FIT Invitational

  6     47.24 F  5ADI Miller, Rachel L          18      1/13/2018  Oakton vs Marshall & McLean

  7     47.54 F  5ADI Orozco, Nina S            19      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

  7     47.54 F  5ADI Berliner, Isabella A      19      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

Women   500m Dash

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   1:20.30 F  5ADI Bir, Grace E              20      1/19/2018  VA Showcase

  2   1:21.39 F  5ADI Epstein, Elizabeth        21      1/19/2018  VA Showcase

  3   1:23.58 F  5ADI Lee, Anabelle R           19      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

  4   1:24.39 F  5ADI Jones-Suggs, Makayla R    21     12/27/2017  FIT Invitational

Women   1000m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   3:08.67 F  5ADI Holt, Ashley              18     12/23/2017  PR Holiday Invitational

  2   3:14.81 F  5ADI Bir, Grace E              20     12/23/2017  PR Holiday Invitational

  3   3:15.31 F  5ADI Tedesco, Sophie E         20     12/23/2017  PR Holiday Invitational

 

Women   1600m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   5:18.31 F  5ADI Tedesco, Sophie E         20      1/19/2018  VA Showcase

  2   5:23.67 F  5ADI Holt, Ashley              18      1/13/2018  Montgomery Invitational

 

Women   3200m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1  11:33.03 F  5ADI Tedesco, Sophie E         20      1/19/2018  VA Showcase

  2  11:37.14 F  5ADI Holt, Ashley              18      1/26/2018  Lee vs Marshall & Stuart & Wakefield

  3  12:33.93 F  5ADI McCarthy, Sydney L        21     12/16/2017  Howard County Winter Track Festival

 

Women   55m Hurdles

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1      9.04 F  5ADI Dirkse, Michelle G        18      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

Women    High Jump

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   4-08.00 F  5ADI Rickels, Fiona J          18     12/23/2017  PR Holiday Invitational

  2   4-08.00 F  5ADI Johnson, Simien D         19     12/27/2017  FIT Invitational

  3   4-06.00 F  5ADI Lewis, Noelle Z           20      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

Women    Long Jump

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1  16-07.00 F  5ADI Stevenson, Keanna M       18      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

Women    Shot Put

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1  32-11.25 F  5ADI Stuart, Delaney E         19     12/29/2017  Nike Throw Down

Men   55m Dash

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1      6.84 F  5ADI Schlier, Eric C           19      1/26/2018  Lee vs Marshall & Stuart & Wakefield

  2      7.02 P  5ADI Gracia, Jason             18     12/16/2017  Howard County Winter Track Festival

Men   500m Dash

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   1:11.59 F  5ADI Quin, Connor N            18      1/19/2018  VA Showcase

  2   1:13.74 F  5ADI Kennedy, Sanchir T        19      1/26/2018  Lee vs Marshall & Stuart & Wakefield

Men   1000m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   2:40.15 F  5ADI Smith, Benjamin S         19      1/19/2018  VA Showcase

  2   2:47.84 F  5ADI Kennedy, Sanchir T        19      1/20/2018  Oakton vs Edison & Madison & Marshall

Men   1600m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   4:31.00 F  5ADI Smith, Benjamin S         19     12/16/2017  Howard County Winter Track Festival

  2   4:43.12 F  5ADI Kennedy, Sanchir T        19      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

Men   3200m Run

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1   9:43.80 F  5ADI Smith, Benjamin S         19      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

  2  10:23.44 F  5ADI Blackwell, William        20      12/2/2017  David Cannon Memorial Invitational

Men   55m Hurdles

===================================================================================================

                      Name                    Age/Yr

===================================================================================================

  1      8.41 P  5ADI Schlier, Eric C           19      1/13/2018  Montgomery Invitational

 


Nike Throw Down  Dec. 29th, 2017

Robinson High School - Fairfax, VA

Individual Results

Mark


Round

Name

Class

Place

Improvement

Standard

Event #  1   Women Shot Put   

32-11.25

10.03m

F

Stuart, Delaney E

19

8

1-01.75

District Qualifier, Personal Best

23-00.75

7.02m

F

Wan, Annaliese

19

  ---

-2-00.50


22-05.25

6.83m

F

Young, Katie J

19

  ---

-1-00.75


19-01.75

5.83m

F

Monroe, Madison M

19

  ---

0-00.75

Personal Best

Event #  2   Men Shot Put   

31-03.00

9.52m

F

Abdullah, Farsheed M

19

  ---

-1-06.75


25-09.00

7.84m

F

Ghusn, Sami

19

  ---

2-00.00

Personal Best

Summary of FIT Invitational - Medalist (Dirkse – 5th, Tedesco – 2nd), 1 Regional Auto Qualifiers, 10 District Auto Qualifiers, 25 Personal Best Achieved.

FIT Invititional  Dec. 27rd, 2017

Prince George's Sports and Learning Complex - Landover, MD

Individual Results

Mark


Round

Name

Class

Place

Improvement

Standard

Event #  2   Women High Jump   

4-08.00

1.42m

F

Johnson, Simien D

19

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

4-06.00

1.37m

F

Rickels, Fiona J

18

  ---

-0-04.00

District Qualifier

Event #  3   Men Long Jump   

13-01.50

4.00m

F

Burke, Kyle T

19

  ---

---   

Personal Best

Event #  4   Women Long Jump   

11-11.75

3.65m

F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

-1-00.75


Event #  8   Women Shot Put   

31-08.50

9.66m

F

Stuart, Delaney E

19

  ---

-0-01.00

District Qualifier

23-10.00

7.26m

F

Wan, Annaliese

19

  ---

-1-03.25


Event # 13   Women 55m Hurdles   

9.10


P

Dirkse, Michelle G

18

7

-.03

Regional Qualifier, Personal Best

9.33


F

Dirkse, Michelle G

18

5

.20

Event Medalist

11.34


P

Tadlock, Sarah M

19

  ---

.21


Event # 14   Men 55m Hurdles   

8.48


F

Schlier, Eric C

19

8

-.26

District Qualifier, Personal Best

8.70


P

Schlier, Eric C

19

8

-.04

District Qualifier, Personal Best

10.50


F

Watts, Liam B

20

  ---

-.42

Personal Best

Event # 15   Women 55m Dash   

8.64


F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

.20


8.84


F

Burke, Avery M

20

  ---

-.11

Personal Best

8.84


F

Robinson, Katherine G

21

  ---

-.25

Personal Best

9.67


F

Bahraminejad, Nardaneh

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 16   Men 55m Dash   

7.37


F

Delavega, Casey

20

  ---

-.24

Personal Best

7.60


F

Sarnovsky, Adam

21

  ---

.03


7.79


F

Lauer, Corey S

20

  ---

.13


8.96


F

Rickels, Devin P

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 19   Women 1600m Run   

6:02.54


F

Smith, Lena G

20

  ---

-5.69

Personal Best

6:15.50


F

Bardach, Natalie M

19

  ---

48.25


Event # 20   Men 1600m Run   

5:16.61


F

Lagendyk, Marco A

21

  ---

-6.05

Personal Best

Event # 21   Women 500m Dash   

1:24.39


F

Jones-Suggs, Makayla R

21

  ---

-1.24

District Qualifier, Personal Best

1:43.11


F

Willams, Sophia D

19

  ---

6.85


Event # 22   Men 500m Dash   

1:22.55


F

Russell, Kyle W

19

  ---

---   

Personal Best

1:36.20


F

Lee, Andrew S

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 23   Women 1000m Run   

3:31.50


F

McCarthy, Sydney L

21

  ---

---   

Personal Best

3:40.43


F

Tadlock, Catherine H

20

  ---

-5.18

Personal Best

3:40.62


F

Schlechty, Abigail R

19

  ---

-10.51

Personal Best

Event # 24   Men 1000m Run   

2:51.16


F

Blackwell, William

20

  ---

-6.28

Personal Best

2:56.04


F

Malave, Sebastian N

21

  ---

---   

Personal Best

3:11.82


F

Dabich, Benjamin C

20

  ---

-10.12

Personal Best

Event # 25   Women 300m Dash   

44.71


F

Bir, Grace E

20

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

47.20


F

Hamilton, Khristen A

19

  ---

1.37

District Qualifier

48.63


F

Rickels, Fiona J

18

  ---

-.02

Personal Best

48.76


F

Berliner, Isabella A

19

  ---

---   

Personal Best

Event # 26   Men 300m Dash   

39.46


F

Schlier, Eric C

19

  ---

-2.23

Personal Best

42.88


F

Ali, Zakariya B

19

  ---

-.36

Personal Best

43.66


F

Cross, Davin H

21

  ---

.08


44.06


F

Ferramondo, Alessandro J

20

  ---

1.11


45.56


F

Burke, Kyle T

19

  ---

---   

Personal Best

Event # 27   Women 3200m Run   

11:43.96


F

Tedesco, Sophie E

20

  ---

16.77

District Qualifier, Event Runner Up

Event # 28   Men 3200m Run   

10:54.40


F

Kennedy, Sanchir T

19

  ---

-13.39

Personal Best

11:00.61


F

Sanderson, Evan T

21

  ---

---   

Personal Best

11:12.90


F

Church, Oliver F

18

  ---

32.53

Summary of PR Invitational - Medalist (Dirkse – 6th, Holt – 2nd, Smith – 5th, Tedesco – 6th), 1 Regional Auto Qualifiers, 11 District Auto Qualifiers, 26 Personal Best Achieved.

PR Invititional  Dec. 23rd, 2017

Prince George's Sports and Learning Complex - Landover, MD

Individual Results

Mark


Round

Name

Class

Place

Improvement

Standard

Event #  2   Women High Jump   

4-08.00

1.42m

F

Rickels, Fiona J

18

6

-0-02.00

District Qualifier

Event #  3   Men Long Jump   

14-05.00

4.39m

F

Leonard, Talon W

20

  ---

3-01.00

Personal Best

Event #  4   Women Long Jump   

13-00.50

3.97m

F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

0-10.00

Personal Best

11-09.50

3.59m

F

Al-Barazanchi, Maryam A

19

  ---

0-06.50

Personal Best

Event #  7   Men Shot Put   

32-11.50

10.04m

F

Brooke, James T

18

  ---

1-02.50

Personal Best

31-01.25

9.48m

F

Abdullah, Farsheed M

19

  ---

-1-08.50


Event #  8   Women Shot Put   

23-07.00

7.18m

F

Wan, Annaliese

19

  ---

-1-06.25


23-06.00

7.16m

F

Young, Katie J

19

  ---

1-00.50

Personal Best

Event # 13   Women 55m Hurdles   

9.44


F

Dirkse, Michelle G

18

  ---

.31

District Qualifier

11.65


F

Tadlock, Sarah M

19

  ---

.52


Event # 14   Men 55m Hurdles   

8.80


F

Schlier, Eric C

19

  ---

.06

District Qualifier

10.92


F

Watts, Liam B

20

  ---

-.07

Personal Best

Event # 15   Women 55m Dash   

7.84


F

Jones-Suggs, Makayla R

21

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

7.86


F

Hamilton, Khristen A

19

  ---

.34

District Qualifier

8.73


F

Reback, Grace M

19

  ---

.11


Event # 16   Men 55m Dash   

7.65


F

Nayfeh, Omar

21

  ---

-.31

Personal Best

7.85


F

Burke, Kyle T

19

  ---

---   

Personal Best

Event # 19   Women 1600m Run   

5:23.14


F

Tedesco, Sophie E

20

6

3.84

District Qualifier

6:02.63


F

McCarthy, Sydney L

21

  ---

10.52


Event # 20   Men 1600m Run   

5:01.53


F

Church, Oliver F

18

  ---

.19


5:22.04


F

Malave, Sebastian N

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 21   Women 500m Dash   

1:31.74


F

Orozco, Hannah

21

  ---

-.12

Personal Best

1:37.33


F

Lee, Claire J

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 22   Men 500m Dash   

1:14.12


F

Quin, Connor N

18

  ---

-.47

Personal Best

1:21.97


F

Sarnovsky, Adam

21

  ---

---   

Personal Best

Event # 23   Women 1000m Run   

3:08.67


F

Holt, Ashley

18

2

-3.57

District Qualifier, Personal Best

3:14.81


F

Bir, Grace E

20

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

3:15.31


F

Tedesco, Sophie E

20

  ---

-.96

District Qualifier, Personal Best

Event # 24   Men 1000m Run   

2:40.26


F

Smith, Benjamin S

19

5

-1.54

Regional Qualifier, Personal Best

3:06.05


F

Lagendyk, Marco A

21

  ---

-10.11

Personal Best

Event # 25   Women 300m Dash   

43.39


F

Jones-Suggs, Makayla R

21

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

44.98


F

Lee, Anabelle R

19

  ---

-.33

District Qualifier, Personal Best

48.62


F

Orozco, Nina S

19

  ---

3.47


48.84


F

Reback, Grace M

19

  ---

-.17

Personal Best

Event # 26   Men 300m Dash   

42.67


F

Russell, Kyle W

19

  ---

-3.67

Personal Best

43.58


F

Cross, Davin H

21

  ---

-1.16

Personal Best

Event # 27   Women 3200m Run   

13:24.95


F

Smith, Lena G

20

  ---

-22.09

Personal Best

14:01.41


F

Tadlock, Catherine H

20

  ---

30.39


Event # 28   Men 3200m Run   

12:30.87


F

Schmid, Spencer T

21

  ---

---   

Personal Best

12:52.52


F

Dabich, Benjamin C

20

  ---

1:29.32

Summary of HOCO Winter Festival - Medalist (Smith, Dirkse, A. Holt), 2 Regional Auto Qualifiers, 12 District Auto Qualifiers, 22 Lettering Achieved, 12 Personal Best Achieved.


Howard County Winter Festival  Dec. 16th, 2017

Prince George's Sports and Learning Complex - Landover, MD

Individual Results

Mark

Round

Name

Class

Place

Improvement

Standard

Event #  1   Women 3200m Run   

12:33.93

F

McCarthy, Sydney L

21

  ---

---   

District Auto Qualifier, Personal Best

Event #  3   Women 55m Hurdles   

9.27

F

Dirkse, Michelle G

18

6

.14

6A North Regional Auto Qualifier

9.33

P

Dirkse, Michelle G

18

8

.20

Finals Qualifier, District Auto Qualifier

Event #  4   Men 55m Hurdles   

9.21

P

Schlier, Eric C

19

  ---

.47

District Auto Qualifier

9.46

P

Gillmore, Austin R

18

  ---

-.18

Lettering, Personal Best

Event #  5   Women 55m Dash   

8.28

P

Berliner, Isabella A

19

  ---

---   

Lettering, Personal Best

8.95

F

Burke, Avery M

20

  ---

---   

Personal Best

Event #  6   Men 55m Dash   

7.02

P

Gracia, Jason

18

  ---

.08

District Auto Qualifier, Personal Best

7.33

P

Russell, Kyle W

19

  ---

-.11

Lettering, Personal Best

Event #  9   Women 300m Dash   

47.55

F

Orozco, Nina S

19

  ---

2.40

District Auto Qualifier

48.30

F

Leonard, Sydney J

20

  ---

1.24

Lettering

Event # 10   Men 300m Dash   

40.32

F

Flores, Julian A

19

  ---

-1.51

Lettering, Personal Best

42.16

F

Sarnovsky, Adam

21

  ---

-.38

Personal Best

Event # 11   Women 1600m Run   

5:26.51

F

Holt, Ashley

18

6

12.22

District Auto Qualifier

5:58.38

F

Kennedy, Tatiana A

18

  ---

2.63

Lettering

Event # 12   Men 1600m Run   

4:31.00

F

Smith, Benjamin S

19

3

4.49

6A North Regional Auto Qualifier

4:47.69

F

Kennedy, Sanchir T

19

  ---

4.57

District Auto Qualifier

4:52.05

F

Sanderson, Evan T

21

  ---

-8.10

Lettering, Personal Best

4:52.51

F

Blackwell, William

20

  ---

12.89

Lettering

Event # 13   Women 500m Dash   

1:22.37

F

Bir, Grace E

20

  ---

-4.18

District Auto Qualifier, Personal Best

1:24.36

F

Epstein, Elizabeth

21

  ---

-7.16

District Auto Qualifier, Personal Best

Event # 14   Men 500m Dash   

1:15.21

F

Quin, Connor N

18

  ---

.62

Lettering

1:21.33

F

Trodden, John R

20

  ---

---   

Personal Best

Event # 25   Women High Jump   

4-06.00

F

Rickels, Fiona J

18

  ---

-0-04.00

District Auto Qualifier

4-04.00

F

Lewis, Noelle Z

20

  ---

-0-05.00

Lettering

Summary of David Cannon Memorial Polar Bear Invitational – Event Winners (Ben Smith, Michelle Dirkse, Sanchir Kennedy), 1 State Qualifier, 2 Regional Auto Qualifiers, 13 District Auto Qualifiers, 38 Lettering Achieved, 159 Personal Best Achieved.

 

David Cannon Invitational  Dec. 2nd, 2017

Marshall HS - Falls Church, VA

Individual Results

Event #  2   Women High Jump   

4-06.00

1.37m

F

Rickels, Fiona J

18

  ---

  ---

-0-04.00

District Auto Qualifier

4-06.00

1.37m

F

Lewis, Noelle Z

20

  ---

  ---

-0-03.00

District Auto Qualifier

4-02.00

1.27m

F

Reskusic, Arijana

20

  ---

  ---

---   

Lettering, Personal Best

Event #  3   Men Long Jump   

13-08.00

4.16m

F

Lopez-Choquez, Elias

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

11-06.00

3.50m

F

Elbackush, Abdalla

19

  ---

  ---

0-04.00

Personal Best

11-05.50

3.49m

F

Salem, Soliman

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

11-04.00

3.45m

F

Leonard, Talon W

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event #  4   Women Long Jump   

12-02.50

3.72m

F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

12-02.00

3.70m

F

Lewis, Noelle Z

20

  ---

  ---

-2-02.00


11-03.00

3.42m

F

Scheinman, Audra F

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

10-03.00

3.12m

F

Weeks, Mary A

20

  ---

  ---

-0-00.50


9-09.00

2.97m

F

Al-Barazanchi, Maryam A

19

  ---

  ---

-1-06.00


8-08.00

2.64m

F

Nicholas, Anna S

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event #  5   Men Triple Jump   

26-01.00

7.95m

F

Elbackush, Abdalla

19

  ---

  ---

-4-07.00


Event #  6   Women Triple Jump   

22-05.50

6.84m

F

Al-Barazanchi, Maryam A

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

21-06.00

6.55m

F

Weeks, Mary A

20

  ---

  ---

-1-06.00


Event #  7   Men Shot Put   

33-08.00

10.26m

F

Cintorino, Lucas E

18

  ---

  ---

-3-10.50


30-03.00

9.22m

F

Wallace, Chase

19

  ---

  ---

2-06.75

Personal Best

29-09.00

9.06m

F

Kowkabi, Cyrus J

19

  ---

  ---

-2-00.00


26-10.00

8.17m

F

Palm, Brock C

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

23-09.00

7.23m

F

Ghusn, Sami

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

23-01.50

7.04m

F

Flores, Anderson H

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event #  8   Women Shot Put   

31-09.50

9.69m

F

Stuart, Delaney E

19

  ---

  ---

0-11.00

District Qualifier, Personal Best

23-06.00

7.16m

F

Guliyeva, Turbat

18

  ---

  ---

-2-10.00

Lettering

19-11.00

6.07m

F

Young, Katie J

19

  ---

  ---

-2-06.50


17-09.50

5.42m

F

MacNicol, Piper L

18

  ---

  ---

-2-03.75


16-04.00

4.97m

F

Toubassi, Tala

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

15-09.00

4.80m

F

Vieira, Andrea D

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 13   Women 55m Hurdles   

9.16


F

Dirkse, Michelle G

18

1

  ---

.03

6A North Regional Auto Qualifier, Event Winner

11.00


F

Ellis, Olivia M

19

  ---

  ---

.70

Lettering

11.19

12.81

F

Tadlock, Sarah M

19

  ---

  ---

.06


12.81

11.19

F

Reskusic, Arijana

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 14   Men 55m Hurdles   

10.38


F

Feenick, Jack P

18

  ---

  ---

.23


10.71


F

Pappala, Pranav A

18

  ---

  ---

-.65

Personal Best

10.99


F

Watts, Liam B

20

  ---

  ---

-.88

Personal Best

11.22


F

Mohd, Aiman

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

11.86


F

Alghanim, Khalid

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

12.01


F

Somasundaram, Vishal

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

12.18


F

Leonard, Talon W

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

12.36


F

Lopez-Choquez, Elias

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 15   Women 55m Dash   

8.16


F

Lewis, Noelle Z

20

  ---

  ---

-.28

Lettering, Personal Best

8.23


F

Rickels, Fiona J

18

  ---

  ---

.09

Lettering

8.31


F

Leonard, Sydney J

20

  ---

  ---

.07

Lettering

8.63


F

Scheinman, Audra F

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.82


F

Reback, Grace M

19

  ---

  ---

.20


8.90


F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

  ---

.46


9.09


F

Robinson, Katherine G

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.11


F

Jiwani, Sahar A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.11


F

Norwood, Brynn E

20

  ---

  ---

-.27

Personal Best

9.11


F

Stuart, Delaney E

19

  ---

  ---

.42


9.30


F

Martin, Natalie E

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.48


F

Young, Katie J

19

  ---

  ---

.57


9.58


F

Al-Barazanchi, Maryam A

19

  ---

  ---

-.06

Personal Best

9.61


F

Makaran, Anisa M

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.62


F

Cuthbertson, Rebecca

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.64


F

Amaya, Jacqueline

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.92


F

Elbackush, Hadeel

20

  ---

  ---

-.32

Personal Best

9.99


F

Casey, Maya T

18

  ---

  ---

.15


Event # 16   Men 55m Dash   

7.17


F

Gracia, Jason

18

  ---

  ---

.23

Lettering

7.51


F

Russell, Kyle W

19

  ---

  ---

.07


7.57


F

Sarnovsky, Adam

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.61


F

Delavega, Casey

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.65


F

Ferramondo, Alessandro J

20

  ---

  ---

.01


7.66


F

Lauer, Corey S

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.81


F

Ali, Zakariya B

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.90


F

Salazar, Juan D

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.91


F

Abili, Ifechukwude M

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.91


F

Flores, Julian A

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.96


F

Nayfeh, Omar

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

7.99


F

Cross, Davin H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.02


F

Trodden, John R

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.03


F

Porjosh, Edrees M

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.13


F

Holder, Aaron M

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.19


F

Qureshi, Aamir Z

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.26


F

Salem, Soliman

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

8.54


F

Ferramondo, Federiro H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

9.89


F

Deaver, Benjamin C

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 19   Women 1600m Run   

5:52.11


F

McCarthy, Sydney L

21

3

  ---

---   

Lettering, Personal Best

5:55.75


F

Kennedy, Tatiana A

18

  ---

  ---

-10.89

Lettering, Personal Best

6:05.08


F

Webster, Beatrice B

20

  ---

  ---

-1.86

Lettering, Personal Best

6:08.23


F

Smith, Lena G

20

  ---

  ---

-11.63

Lettering, Personal Best

6:18.48


F

Schlechty, Abigail R

19

  ---

  ---

-8.84

Lettering, Personal Best

Event # 20   Men 1600m Run   

4:43.12


F

Kennedy, Sanchir T

19

  ---

  ---

-9.71

District Qualifier, Personal Best, Event Winner

5:00.15


F

Sanderson, Evan T

21

  ---

  ---

---   

Lettering, Personal Best

5:22.66


F

Lagendyk, Marco A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

5:23.98


F

Harrington, Jason J

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 21   Women 500m Dash   

1:23.58


F

Lee, Anabelle R

19

  ---

  ---

-2.22

District Qualifier, Personal Best

1:25.63


F

Jones-Suggs, Makayla R

21

  ---

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

1:26.55


F

Bir, Grace E

20

  ---

  ---

---   

District Qualifier, Personal Best

1:31.52


F

Epstein, Elizabeth

21

  ---

  ---

---   

Lettering, Personal Best

1:31.86


F

Orozco, Hannah

21

  ---

  ---

---   

Lettering, Personal Best

1:32.76


F

Orozco, Nina S

19

  ---

  ---

-2.48

Personal Best

1:33.32


F

Tomseth, Angelina N

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:33.49


F

Berliner, Isabella A

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:34.79


F

Salazar, Maria D

19

  ---

  ---

-9.95

Personal Best

1:35.52


F

Sullivan, Caroline A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:36.22


F

Johnson, Simien D

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:38.22


F

Alibhai, Sabilah S

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:39.48


F

Miller, Rachel L

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:39.64


F

Han, Abigail Maria A

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:42.18


F

Recepcion, Katriel

20

  ---

  ---

-4.14

Personal Best

1:49.55


F

Grim, Isabella G

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:51.45


F

Church, Isabel H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:52.27


F

Forman, Faith A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

2:08.92


F

Mohran, Yasmin

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 22   Men 500m Dash   

1:14.73


F

Quin, Connor N

18

  ---

  ---

.14

Lettering

1:20.59


F

Miller, Brian T

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:24.49


F

Dabich, Benjamin C

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:27.87


F

Forney, Gavin W

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:29.79


F

Buckley, Cole P

19

  ---

  ---

-13.85

Personal Best

1:36.78


F

Regan, Thomas H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:37.29


F

Auvil, Henry A

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:38.75


F

Nyce, Samnel A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:49.57


F

Deaver, Benjamin C

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 23   Women 1000m Run   

3:34.13


F

Bardach, Natalie M

19

  ---

  ---

5.66

Lettering

3:37.72


F

Kennedy, Tatiana A

18

  ---

  ---

-7.30

Lettering, Personal Best

3:39.70


F

Webster, Beatrice B

20

  ---

  ---

3.44

Lettering

3:41.26


F

Smith, Lena G

20

  ---

  ---

1.02


3:42.62


F

Marlowe, Lily C

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

3:45.61


F

Tadlock, Catherine H

20

  ---

  ---

-18.76

Personal Best

3:51.13


F

Schlechty, Abigail R

19

  ---

  ---

-3.11

Personal Best

4:03.38


F

DonTigny, Emilie T

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

4:10.54


F

Sudarshan, Suchitra R

19

  ---

  ---

11.25


Event # 24   Men 1000m Run   

2:55.92


F

Kennedy, Sanchir T

19

  ---

  ---

-5.82

Lettering, Personal Best

3:00.75


F

Sanderson, Evan T

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

3:12.54


F

Pappala, Pranav A

18

  ---

  ---

-4.05

Personal Best

3:16.16


F

Lagendyk, Marco A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

3:19.84


F

Urdaneta, Luis A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

3:41.09


F

Schmid, Spencer T

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

3:46.45


F

Nguyen, Dylan T

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 25   Women 300m Dash   

45.06


F

Dirkse, Michelle G

18

  ---

  ---

-4.53

District Qualifier, Personal Best

47.59


F

Miller, Rachel L

18

  ---

  ---

.35

District Auto Qualifier

48.65


F

Rickels, Fiona J

18

  ---

  ---

-1.65

Lettering, Personal Best

48.69


F

Leonard, Sydney J

20

  ---

  ---

1.63

Lettering

48.72


F

Lee, Claire J

21

  ---

  ---

---   

Lettering, Personal Best

50.13


F

Reback, Grace M

19

  ---

  ---

1.12

Lettering

50.47


F

Ellis, Olivia M

19

  ---

  ---

-.90

Personal Best

51.27


F

Lewis, Noelle Z

20

  ---

  ---

-1.57

Personal Best

52.54


F

Norwood, Brynn E

20

  ---

  ---

-10.60

Personal Best

52.79


F

Chhina, Naseeb K

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

53.32


F

Jiwani, Sahar A

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

53.45


F

Martin, Natalie E

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

53.52


F

Scheinman, Audra F

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

54.82


F

Lunter, Caraline S

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

54.82


F

Weeks, Mary A

20

  ---

  ---

-1.31

Personal Best

54.95


F

Sheth, Keya A

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

55.34


F

Rodas-Giron, Veronica P

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

55.36


F

Robinson, Katherine G

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

55.80


F

Escobar Fonseca, Yasmin

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

55.89


F

Garg, Esheka

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

55.95


F

Makaran, Anisa M

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

56.57


F

Bahraminejad, Nardaneh

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

56.64


F

Amaya, Jacqueline

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

56.99


F

Stevenson, Keanna M

18

  ---

  ---

5.06


57.77


F

Reskusic, Arijana

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

57.89


F

Nicholas, Anna S

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

59.13


F

Casey, Maya T

18

  ---

  ---

-1.86

Personal Best

59.27


F

Shirolkar, Neha G

20

  ---

  ---

.08


1:01.04


F

Rofheart, Sophie A

20

  ---

  ---

-1.00

Personal Best

1:04.00


F

Raj, Ankita

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:07.19


F

Mohammadi, Melody

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:13.82


F

Ozkan, Dunya H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 26   Men 300m Dash   

41.32


F

Quin, Connor N

18

  ---

  ---

1.43


41.83


F

Flores, Julian A

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

42.54


F

Sarnovsky, Adam

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

42.57


F

Delavega, Casey

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

42.95


F

Ferramondo, Alessandro J

20

  ---

  ---

-1.64

Personal Best

43.18


F

Porjosh, Edrees M

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

43.24


F

Ali, Zakariya B

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

43.35


F

Dunn, Theodore F

20

  ---

  ---

-3.69

Personal Best

43.48


F

Trodden, John R

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

43.67


F

Nayfeh, Omar

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

43.95


F

Lauer, Corey S

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

44.54


F

Holder, Aaron M

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

44.60


F

Njoku, Xavier M

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

44.74


F

Cross, Davin H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

44.83


F

Soufi, Karam K

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

44.86


F

Salem, Soliman

18

  ---

  ---

---   

Personal Best

45.69


F

Abili, Ifechukwude M

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

45.70


F

Feenick, Jack P

18

  ---

  ---

.39


45.77


F

Qureshi, Aamir Z

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

45.98


F

Salazar, Juan D

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

46.01


F

Bhagat, Soven

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

46.52


F

Lopez-Choquez, Elias

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

46.59


F

Mohd, Aiman

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

49.24


F

Elbackush, Abdalla

19

  ---

  ---

---   

Personal Best

49.29


F

Walter, Matthew D

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

49.42


F

Watts, Liam B

20

  ---

  ---

-6.14

Personal Best

49.46


F

Ganta, Suhas K

20

  ---

  ---

---   

Personal Best

49.67


F

Khartami, Waleed

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

50.35


F

Ferramondo, Federiro H

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

50.35


F

Melchiorre, Alejandro S

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

51.48


F

Lee, Andrew S

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

57.58


F

Somasundaram, Vishal

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

1:06.31


F

Khani, Sam K

21

  ---

  ---

---   

Personal Best

Event # 27   Women 3200m Run   

11:35.24


F

Tedesco, Sophie E

20

1

  ---

8.05

District Auto Qualifier

Event # 28   Men 3200m Run   

9:43.80


F

Smith, Benjamin S

19

1

  ---

-5.92

6A State Auto Qualifier, Event Winner

10:23.44


F

Blackwell, William

20

  ---

  ---

-16.07

District Qualifier, Personal Best

10:40.37


F

Church, Oliver F

18

  ---

  ---

-4.40

Lettering, Personal Best

Created and Designed by CCW Management,LLC